توضیح تمام دهای خطای موتور. ای موتور: کد ای تشخیصی مشکل. P0403 - کنترل احتراق گاز خروجی

رایج ترین کدهای خطا در اتومبیل (OBD 2).

هر سال تعداد الکترونیک در اتومبیل ها بیشتر و بیشتر می شود. از یک طرف و ایمن تر. اما، متاسفانه، با توجه به مقدار زیادی از تکنولوژی الکترونیکی در صورت سوء استفاده از یک ماشین مدرن بدون تجهیزات الکترونیکی خاص، ضروری است. پس از همه، فقط با تشکر از اسکنر های ویژه می توانید کد خطا را بیابید، که با آن می توانید علت واقعی سوء استفاده را بیابید. برای مثال، با استفاده از کدهای خطا، ما می توانیم دلیل ظاهر شدن در پانل ابزار "بررسی موتور". ما به شما یک کد تشخیص شکست ماشین اساسی، که به شما یک ایده از چگونگی تفسیر رایج ترین کدهای خطا در ارتباط با ظهور از" بررسی موتور "بر روی داشبورد.

فقط به این دلیل که شما یک کد تشخیص خود را برای بخش خاصی از ماشین دارید، این بدان معنا نیست که بخشی جایگزین شود. اما ما مراحل را تکان دادیم. این توانایی به صورت خودکار تشخیص و گزارش مشکلات از کامپیوتر و سنسورهای خودرو در قطعات الکترونیکی است.

P0133 - خطای سنسور اکسیژن: پاسخ آهسته

شما می توانید ببینید که هر شکل هدف خود را دارد. شما همچنین می دانید کجا مشکل است، فقط دانستن اولین عدد. از آنجا، مکانیک، و یا حتی شما، مسیری بهتر برای جایی که اشتباه در وسیله نقلیه انجام تعمیرات است، در نتیجه صرفه جویی در هزینه با نگهداری و تشخیص.

معمولا، اگر "بررسی موتورموتور چک "(بیشتر در مورد این شما می توانید در طول مقاله مطالعه)، بسیاری از صاحبان خودرو به فوکوس خودکار فنی با کمک متخصصان و تشخیص کامپیوتری بسیاری از رانندگان که پس از ظهور فرستاده می شود، به پیدا کردن علت از اشتباهات عملکردی موتور الکترونیکی است. اما همچنین" "در داشبورد تلاش می کند علت خطا را با استفاده از یک اسکنر متصل به پورت تشخیصی تعیین کندOBD 2 / OBD II  ماشین، که خوشبختانه در زمان ما بسیار گران نیست.

سپس ایمیل خود را ثبت کنید و آخرین اخبار را دریافت کنید. گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد که ماشین دارای ناراحتی های کوچک و پراکنده در سطح الکترونیکی است. پس از خواندن این درس، می توانید دریافت کنید نکات مفید و اطلاعات صحیح در مورد چگونه شما می توانید برای خطا در واحد کنترل ماشین ما را بررسی کنید.

خواننده می تواند به راحتی در فروشگاه های قطعات یدکی در قیمت از 50 یورو تا 250 یورو خریداری کرد. پس از خرید تجهیزات، می توانید بررسی خطا انجام دهید. اتومبیل سوکت تشخیصی است که معمولا در پایین سمت چپ فرمان قرار دارد، اما در برخی از ماشین آن را در جای دیگر واقع شده است.


به یاد بیاورید که همه ماژول خاص الکترونیکی کنترل موتور (ECM), که نه تنها کنترل تزریق سوخت الکترونیکی, بلکه به انجام تعدادی از آثار مهم دیگر برای عمل طبیعی و کارآمد از واحد قدرت. روشگاه کامپیوتر الکترونیکی (ECM) را در حافظه خود تمام دهای خطا د در جهت اززم با تشکر از این کدها ، ما می توانیم علت سوء عملک مارن ما را دا کنید. واقعیت این است کدهای مشکل تشخیصی در صنعت خودرو. این است ، در واقع ، استاندارد انی به تصویب رسیده است. ه کن ک نهن همم یمییمم ههههه ههههههههههههیکممشییمییییییییییییییییییییی یقیی

اگر شما نمیتوانید آن را پیدا کنید، باید در یک وبسایت خاص جستجو کنید؛ بدون شک، اطلاعات درخواست شده یافت خواهد شد. یک سر به را به خواننده وارد می شود، و از سوی دیگر - در اتصال خودرو. اگر خواننده را روشن نمی کند، با خواننده تقریبا کار نمی کند. در این مورد لازم است از کابل با سوزن های سنتی قرمز و سیاه استفاده شود.

سپس شما باید چند ثانیه صبر کنید تا سیستم های الکترونیکی دستگاه بازنشانی شود. سپس، توصیه می شود در خودرو شامل برای چند دقیقه به فاش هر گونه خطا. در این مرحله شما می توانید خطاهای را حذف کنید. این روش در دستورالعمل های خواننده توضیح داده شده است.


و بنابراین ما برای شما جمع آوری کدهای خطا مواجه می شوند اغلب وسایل نقلیه مدرن، که با آن شما قادر خواهید بود برای یادگیری، همین دلیل است که نماد روشن بر روی داشبورد خواهد بود. این است که، شما می توانید که علت شکست تعیین، و البته آن کمک خواهد کرد برگ های چای را نمی خواند، در حال تغییر روش "نیزه" جدید قطعات، سنسورها و قطعات، و همچنین این حق را برای نصب هر یک از اجزای نتواند. این به شما زمان نه تنها در طول، ماشین و تشخیص را ذخیره کنید، بلکه پول خود را ذخیره کنید، و حتی اعصاب.

P0100 - خطای جریان هوای توده


سنسور جریان جرم در کانکتور ورودی قرار دارد که بین فیلتر هوا و منیفولد ورودی موتور قرار دارد. سنسور جریان جرم مقدار جریان جریان ورودی را اندازه می گیرد. سنسور جریان جریان جرم، اندازه گیری جریان جریان هوا را به یک ولتاژ جریان الکتریکی تبدیل می کند و آنها را به واحد کنترل موتور منتقل می کند. همچنین حسگرهایی هستند که اطلاعات را به واحد کنترل موتور منتقل می کنند نه از طریق برق، بلکه با فرکانس های خاص.

تغییر در ولتاژ و یا فرکانس همیشه با مقدار عرضه شده هوا متناسب است. سیگنال سنسور ریان هوا ، همانطور گفته د ، توسط کامپیوتر ماشین (ECM).

واحد کنترل موتور (ECM) از داده سنسور جریان جرم (MFR) برای دانستن بار بر روی موتور استفاده می کند و مقدار مورد نیاز تزریق سوخت را به موتور محاسبه می کند.

اگر, با این حال, سیگنال از DMRV وارد کامپیوتر ماشین خارج از مقدار مورد انتظار (محدوده), واحد کنترل موتور تشخیص یک خطا و ارائه کد خطا P0100, آن را به حافظه دائمی خود را وارد کنید.

به عنوان مثال، سیگنال از سنسور جریان هوا بالاتر از انتظار می رود زمانی که موتور در حال اجرا نیست و یا کمتر از انتظار می رود با موتور در حال اجرا است.

توجه داشته باشید که خودروهایی با کد خطای P0100 ممکن است برخی از مشکلات را داشته باشند: بدون قدرت در هنگام شتاب, ارتعاش موتور, افزایش زمانی که واحد نیرو در حال اجرا است, و غیره

در بعضی از دودروها که در سیستم کد P0100 ظاهر می شود

عل P P P P P P Pببببببببببببببببببب ریگبت یگیگت تت ر و شش ش

علت خطا P0100:


سنسور جریان هوا معیوب یا ضعیف

یک اتصال باز یا کوتاه در سنسور جریان جریان جرم مدار الکتریکی

مدار باز یا اتصال کوتاه در مدار حسگر یا مدار زمین

سایر مشکلات الکتریکی با سیم کشی سنسور MAF / MFR (سیمهای زنگ)

نشت خلاء

جریان هوا محدود پس از یا قبل از فیلتر هوا

سنسور جریان هوا به درستی نصب نشده است

مشکل با واحد نترل موتور (ECM)

مثالها:در برخی از وسایل نقلیه, نیسان (به عنوان مثال, نیسان ماکسیما, مرزی, SENTRA, راه یاب و اینفینیتی Q30, QX4) کد خطا P0100 به طور کلی به ترتیب از شکست سنسور جریان هوا و یا به دلیل لحیم کاری شکسته در پایانه های مبدل.


از جمله این ماشین DMRV ممکن است سیب دیده اک / گرد من باعث P0100 خطا.

به عنوان یک راه حل برای مشکل آلودگی سنسور، نیسان توصیه اغلب تمیز کردن فیلتر هوا، که همچنین نیاز به بیشتر تغییر می شود، تنها فیلتر هوا اصلی نیسان نصب کنید.

باید شود نگامی که یک خطای P0100:

  • 1. موتور باید برای نشت خلاء بررسی می شود.
  • 2. اتصال دهندهه
  • 3. مجرای هوا بین سنسور دبی جرمی هوا و مصرف هوا موتور باید برای ترک، معافیت، حضور فک جدا و یا یک اتصال اشتباه بررسی می شود.
  • 4. این لازم است برای بررسی اتصال سنسور و سیم کشی قاب DMایانت تر DMبات برای خرر
  • 5 .. اگر کثیف است آن را باید تعویض شود.
  • 6. بررسی ولتاژ و زمین کردن سنسور در اتصال است.
  • 7. سنسور وزن باید با یک ولت متر و یا یک اسکنر در سرعت موتور مختلف بررسی می شود. سپس آن را به مقایسه اطلاعات به دست آمده با داده های مرجع که در اوایل با یک سنسور به طور کامل سرویس به دست آمده است، ضروری است.

در یییییییی010101010101010101 ج س از تعویض سنسور در برخی از ماشین نیا به تنظیم مجدد ار سفارشی قرائت سنسور در واحد کنترر مور.

سنسور جریان هوا توده ممکن است بسته به ساخت و مدل خودرو باشد 1500-30000 روبل.

تعویض سنسور جریان هوا هیچ مشکل تلقی نمی شود. جایگزینی آسان به طور طبیعی هزینه تعویض سنسور در مرکز فنی تاثیر می گذارد. از آنجا که تعویض سنسور در ایستگاه سرویس هزینه خواهد شد گران قیمت نیست.

به یاد داشته باشید که در مورد یک DMRV غیدید جایگزین ترجیح برای به اسرت

بج اس سنسور با یکی از دید ترین در اتومبیل خطای P0100 بط رور خودکار ای سمستم ناپدید می دوند

P0106 ​​- فشار مطلق سنسور / مبدل ار هوا


بسهههههههههههههه M M M M M M M M M M. .رط M M M M

سنسور ار مطلق (MAP) در ورت ست سنسور (MAP) قدرت موتور و رانندگی اغلب از دست می دهند. مچنین ممکن است مشکلی در هنگام استفاده از موتور در الت اموش باشد. هععسکععععتت ث،تتت کتتتت تیکتممم مممم متم تت ددد ،ددد ت

سنسور ار سنج (BARO) فشار اتمسفر را اندازه گیری می ند بکه هور مدام بته به سرعت وار الر بمر مهار به سرر

امپیوتر ماشین با استفاده از داده ها از سنسورها (MAP) و (BARO) برای تنظیم مقدار سوخت تزریق شده است.

دامایپی تواد می توا میکلق (MAP) رار مبلق (MAP) راوببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببباستفاده کند.

علت خطا P0106:

جارو برقی از آسیب به خط خلاء که به سنسور متصل است

مشکلات برق با سیم کشی. مشکل با ذهن یا واحد درت واحد کنترل موتور (ECM کامپیوتر)

رابی سنسور MAP / BARO

بدن گودال خنثی

مشکلات سیستم احیا مجدد گاز خروجی

سنسور ریان جرم کم (MAF)

مشکلات مکانیکی با موتور

- (به عنوان مثال، کاتالیزور مسدود شده است)

مثالها:

مزدا در اسناد نی خود AP مشکل وردگی سنسور فشار مطلق MAP را توضیح می دهد نتیجه دا P0106 ​​می شود. -2006 مزدا March 2006 مزدا May 2006 مزدا MX-May 2004 و 2003-2006 از شرکت مزدا 6. مزدا در مورد خوردگی سنسور, جایگزین کردن آن با یک صفحه جدید: اغلب اوقات در وسایل نقلیه با موتورهای 4 سیلندر از مدل های زیر قابل مشاهده است.

P0116 - خطای سنسور دمای موتور نک کننده موتور


د P0116 به این معنی است که از حد انتظار انتظار می رود. به عنوان مثال, زمانی که ماشین کار خود را بر روی یک موتور سرد آغاز کرد, کامپیوتر از داده سنسور دمای مایع خنک کننده موتور (STI) و سنسور دمای هوا ورودی (DTVV) مقایسه می کند. ب عنوان ت قاعده ، هنامی که موتور سرد ار خود الز م ند ه ا ا ا ه ه ا ا ا آه

گگ ک یککییییییااااااا

د P0116 ممکن است با عملک دعیف سنسور دمای موتور همراه باشد. ب عنوان مثال ، به علت اتصال ضعیف به انو مچنین ، در ورت مشکلی در سیستم نک کننده یک خطای مشابه ممکن است رخ دهد.

P0128 - خطای سیستم نک کننده: ترموستات


د P0128 ش ر د م م م د د د م م م م م م م م م م م م م م ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب و و و م م م م ر ر م م م م م ر ر ر د د م م م ر ر رشد از دلایل این خطا ممکن است یک سوء عملکرد ترموستات باشد. اطلاعات بیشتر در مورد تروات ت و نات التیام الی مآ موا ما محاله ما بخوا.

P0130 - خطای سنسور اکسیژن


نگامی که ولتاژ سنسور اکسیژن خارج از محدوده تنظیم ده است د در سیستم مدیریت موتور ظاهر می شود. این کد خطا ممکن است توسط شکستگی و یا با اتصال کوتاه اکسیژن مدار سنسور, زوال سنسور ایجاد می شود, و با توجه به بیش از حد لاغر و یا یک مخلوط غنی از اکسیژن و سوخت, نشت سوخت, depressurization از سیستم اگزوز, و غیره

می توان توسط تجهیزات خاص یا با استفاده از اسکنر OBDII بررسی شود. برای انجام این کار ،اشی الییاای اارت تمررت بمربب بمببب ربگی گیییی

P0132 - خطای سنسور اکسیژن: ولتاژ بالا در مدار


معمولا سنسور اکسیژن جلو دارای یک ولتاژ کوچک (از 0.2 ولت تا 0.9 ولت) است. د خطای P0132 ش ی ی د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د د. به عنوان مثال, این اتفاق می افتد اگر سیم سیگنال حسگر با سیم برق جاسازی شده در سیم کشی که به علت آسیب آن رخ داده است کوتاه شود.

از جمله خطاهای مشابه در سیستم ممکن است به علت اکسیژن زیاد در مخلوط سوخت، به علت کیفیت ضعیف سوخت، رطوبت در اتصالات و یا در داخل سیم کشی، ظاهر می شود.

اهی اوقات سنسور اکسیژن به خودی ود می تواند به اشتباه روع شود دراز جمله ودروهایی که از سنسور اکسیژن غیر اصلی استفاده می نند یز د ا P0132 یزم کک داین مورد کامپیوتر ماشین (ECM) باید برنامه ریزی ود تا ا را از بین ببرد.

P0133 - خطای سنسور اکسیژن: پاسخ آهسته


این کد نشان می دهد که سیگنال گرم شده از جلو سنسور اکسیژن، هنگامیکه تعویض بین محتوای اکسیژن ضعیف و غنی، به آرامی به واحد کنترل موتور وارد می شود. این کد معمولا در صورت آلودگی یا نقص حسگر ظاهر می شود. همچنین، یک خطا ممکن است رخ دهد هنگامی که سنسور اطلاعات تماس آسیب دیده با نشت گاز اگزوز است، در حالی که بیش از حد لاغر و یا بیش از حد غنی مخلوط سوخت و همچنین در ارتباط با یک سوء عملکرد فلومتر هوا.

P0134 - سنسور اکسیژن خطا: بدون سیگنال


د P0134 الان م دهد واح کنترل موتور سیگنال را از سنسور اکسیژن دریافت نمی کند. ممههاههههههههههههههههههههههه موپیمهههههههم

سنسور اکسیژن چگونه کار می کند؟


سنسور اکسیژن جلو و یا بالا در منیفولد خروجی یا لوله اگزوز در مقابل کاتالیست قرار دارد. این سنسور نظارت بر مقدار اکسیژن در گازهای خروجی از اگزوز و سنسور بازخورد فراهم می کند به واحد کنترل موتور، اطلاع رسانی در مورد یک مخلوط فقیر سوخت (سوخت اکسیژن بسیار کم و بیش از حد) و یا مخلوط غنی (سوخت بیش از حد و هوا خیلی کم). در نتیجه، الکترونیک، بسته به اطلاعاتی که از سنسور اکسیژن دریافت می کند، مخلوط سوخت را برای حداکثر کارایی موتور تغییر می دهد.

P0300 - جرقه زنی در سیستم احتراق


امپیوتر موتور (ECM) به طور مداوم عملکرد موتور را نظارت می کند. د P0300 درسادم نصب ده است نگامی کامپیوتر س زی پی ا ق ر ش ش ش ق ق ق م م م محم التات ااتبالات اشتعال اشتعال،

اگر کامپیوتر تشخیص دهد که نرخ احتراق ناقص بیش از حد بالا، که می تواند کاتالیزور آسیب است، آیکون روشن ( "بررسی موتور") در پانل ابزار برای هشدار به راننده از یک مشکل جدی در سیستم جرقه زنی.


د ای خطای P0300 را می توان به داال مختلف فراخوانی کرد. ههنعللععدددددممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم متهتکتمممممممممممممممگیگیگیگیگیکککممممممممممهه مچنین ، این اشتباه ممکن است به علت مشکلات سیستم احتراق و غیره رخ دهد.

ما دوباره توجه شما را جلب به این واقعیت که در مورد مشکلات با سیستم جرقه زنی به شما در اسرع وقت، شما باید به خودتان یک متخصص ماشین را نشان می دهد و یا انجام یک تشخیص جامع به عنوان احتراق ناقص در یک زمان کوتاه می توانید به طور جدی آسیب مبدل کاتالیزوری.

کد P030 (X) - جرقه در سیلندر X


X - در کد خطا نشان دهنده تعداد سیلندر است که در ن دستهاه الکترونیک دات التاو یک اشتباه را شناسایی کرده .ااات التارب این معناست که اگر شما مشخص کرده ایدکه ا P0302 به سیلندر دوم و غیره اشاره دارد

محدوده خطاهای نشانگر اشتباه می تواند P0302 - P0312 باشد بسته به تعداد سیلندر موتور خودرو.

P0325 - خطای سنسور انفجار


الر الر م ررات (ECM) می فرستد الیی ها رزهنرر رض ه بدن معنی سنسور دست انداز به ع ن میکروفون الشخیص تواند ال در سلن

لرزش سنسور دستگیره تبدیل ده است ریان الکتریکی که وارد واحد ینترل موتور می شود. د خطا P0325 هنگامی که کامپیوار

به طور معمول، مشکلات ناشی از سوء استفاده از سنسور یا مشکلات سیم کشی است که اطلاعات را از سنسور به کامپیوتر منتقل می کند.

P0340 - ای سنسور موقعیت کامیون شفت


سنسور موقعیت شفت (CMP) اطلاعات مربوط به موقعیت میل لنگ مات راسانی موتور ارسال می کند. این برای کنترل احتراق لازم است برای تزریق سوخت و برای نظارت بر زمان بندی شیر متغیر.

Dtc P0340

این کد معمولا زمانی ظاهر می شود که سنسور ضربه گیر با شکست مواجه شود، در صورتی که مشکلی در اتصال وجود دارد، با سیم هایی که اطلاعات را به کامپیوتر منتقل می کنند، مشکل است. همچنین، هنگامیکه مشکلات مکانیکی با موتور، در صورت مشکلی با واحد کنترل موتور و غیره رخ می دهد، خطایی مشابه رخ می دهد.

P0341 - سنسور موقعیت سنسور موقعیت کامیون با سنسور میل لنگ


چرخش مخزن موتور با چرخاندن میل لنگ هماهنگ است. واحد کنترل موتور به طور مداوم سیگنال را از سنسور موقعیت میل لنگ دریافت می کند، که اطلاعات مربوط به سنسور میل لنگ را مقایسه می کند.

ک ا P0341

علت خطا P0341:

سوئیچ سنسور موقعیت کامپوزیت

سنسور ضربه گیر به درستی نصب نشده است

آسیب به سنسور سرعت

حضور مواد خارجی بین سنسور موقعیت شفت و سنسور سرعت

شکستن، اتصال ضعیف از سوکت سنج دهانه محور

کمربند یا زنجیر زمانبندی توسط یک دندان (یا لینک)

کمربند یا زنجیره ای زمان بندی شده

مشکل ساز مکانیسم هماهنگ سازی

تداخل الکتریکی از اجزای ثانویه سیستم جرقه زنی (مقاومت بالا در سیم های ولتاژ بالا، سوئیچ های جرقه و غیره)

P0401 - تجمع از خروجی (EGR)


دف اصلی سیستم احتراق گاز یزروجی ، کاهش میزان اکسید نیتروژن (NOx) در گازهای خروجی خودرو است. اکسید نیتروژن در دمای بسیار بالا تشکیل می شود. سیستم احیاء گاز خروجی گاز جزئی از گازهای خروجی را به منیفولد ورودی هدایت می کند که در آن مخلوط اکسیژن و سوخت را رقیق می کند, بنابراین دمای احتراق سوخت کاهش می یابد.

ریان گازهای خروجی که به منیفولد ورودی ارسال می ود توسط شیر EGR کنترل می شود. در صورت ست ر ، خطا P0401 در سیستم اهر می شود.

P0402 - بیش از حد مجدد از احتراق گاز خروجی


تعداد خطا P0402 با سیستم احتراق گاز خروجی خوب ، تنها درصد می از گازهای خروجی از منیفول د خ ل ل ل ل ک ک خ خ خ ل

همچنین این سیستم باعث کاهش محتوای اکسید نیتروژن در گازهای خروجی شده که به علت دمای احتراق بالا تشکیل می شود.

اگزوز سیستم رخش گاز متصل به منیفولد ب عنوان مثال زمانی که موتور دور آرام سرد است EGRر بار باید بسته شود.

واحد نترل موتور به ور مداوم نظارت بر ریان گاز خروجی و در صورت لزوم سوپاپ EGR تنظیم می ند. اگر مقدار ریان خروجی گاز خروجی بیش از مقدار مرجع ، سیستم به نظر می رسد خطای P0402. ارن مورد وسیله نقلیه ممکن است مشکلات با بهره بردار از موتور دار آرام را تجربه کند. مچنین گردش بر روی تچمتر دینامیک و غیره می تواند پرش کند.

P0403 - کنترل احتراق گاز خروجی


واحد نترل موتور را نترل ریان رخش گاز اگزوز با با زردن و بستن شیر EGR. بعضی از ودروها سوپاپ EGR خلاء دارند. اتومبیل ای دیگر با یک سوپاپ مجزا کنترل ده از اگزوز کنترل می شوند (در تصویر).

در صورت بروز مشکلات در مدار الکتریکی ر کنترل اگزوز رخش از ، سیستم به نظر می رسد P0403 ا.

ظاهر خطا ممکن است به علت عدم دریچه عرضه یا به علت ساییدگی دریچه است.

P0410 - خطای سیستم تهویه مطبوع ثانویه


سستم تامین هوای ثانویه سیستم اگزوز بیش بیشتر اکسیژن فراهم می ند در ورت بروز مشکلات با جریان هوای ثانویه ، خطای P0410 در واحد خنترل موتور رخ می دهد.

این بروز خطا ممکن است به خاطر نقص در عملکرد پمپ تامین هوا و یا به دلیل آسیب به لوله های آب و شیر آلات از سیستم.

P0420 - خطا کاتالیزور اگزوز (عدم کارآمدی)


مبدل کاتالیزوری در سیستم اگزوز نصب شده و بخش مهمی از کنترل در گازهای خروجی از وسایل نقلیه است. به منظور نظارت بر چگونگی و کاتالیزور انجام، گاز پالایی اگزوز در سیستم اگزوز، دو سنسور اکسیژن وجود دارد. یکی معمولا قبل از کاتالیزور نصب می شود. یکی پس از

امپیوتر ماشین به طور مداوم سیگنال ای هر دو سنسور دال مت مت اکر کاتالیزور کند کار خود را در خطای حافظه سیستم P0420

در واقع ، دلایل خطا P0420 ممکن است زیاد باشد. اما در بیشتر موارد رور این کد مشکل نشان دهنده مشکل ار کاتالیزور است. ب ور معمول در این مورد ایگزینی مبدل اتالیزور لازم است.

متاسفانه، کاتالیزور هر خودرو جزء گران است.

P0505 - خطای کنترل سرعت خاموش


د P0505 بدن معنی است پیامپیوتر ماشین نمی تواند سرعت بیکار موتور را به درستی تنظیم کند. معمولا نگامی که این خطا رخ می دید ماشین شروع به رابی می کند. ب عنوان مثال موتور روع به پریدن می کند ا موتور به سرعت خاموش می رود.مچنین ، سرعت موتور وچک بیکار و یا بسیار بزرگ می تواند مشاهده شود.

ای P0505 ممکن است به دار دوا:: اه نشت خلاء از ارد الزء انسد الء الس التء الاء الء ال السنان الاه اس الااااس ا د یچه یچه یچه و یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه یچه h د یچه یچه h یچه h h h h h یچه h یچه h د h یچه h یچه h h h h h د h د یچه h c h c h a i c i c c i i i i i i c i de i de i de d de i de de d ا مرنین در صورتی که این خطا باشد ، ممکن است مشکلی دریاییتممررررررررررممههمرررررررررررررررر

چگونه سیستم خنک کننده در ماشین کار می کند؟

در ماشین های مدرن، واحد کنترل موتور به طور مداوم سرعت موتور را در حالت خاموش تنظیم می کند، بسته به شرایط. این کار با افزایش یا کاهش جریان هوا که در اطراف موتور دریچه جریان می یابد انجام می شود. شما می توانید به وضوح ببینید که چگونه سیستم در طول گرم کردن یک موتور سرد غیر فعال است زمانی که سیستم برای سریع گرم کردن واحد قدرت می افزاید سرعت موتور، و سپس، به عنوان موتور گرم کردن به تدریج باعث کاهش سرعت آن است.

دا اضیز ضیتد تتتدتتتتتتت Iته I I I I I I I I I I I I I I I I I so so I so so so soه solen lenlenه) )ه )ه) )ییهه یییای

ان سیستم شیر برای نترل سرعت بیکاری موتور استفاده می ود که توس م یود شنترسم متتوور نترس می شود کهنترس بست به شرایط ، کامپیوتر می باز یا بسته شیر کنترل ران هوا (IAC) را باز می کند.

اگر ماشین با IAC شیر و یا شیر برقی کنترل جریان هوا دور زدن دریچه گاز, پس از آن, به عنوان یک قاعده, معطل ماندن الکترونیک کنترل, که باز و بسته می دریچه گاز بسته به موقعیت و شرایط مجهز نیست. بنابراین ، سیستم می تواند به ور خودکار مقدار یا جریان روا به موتور را کاهش دهد.

متن از کتاب S.V. Kornienko "تعمیر ماشین های ژاپنی".

هر خودروی ژاپنی مدرن با یک واحد کنترل الکترونیکی هر سیستم (موتور، گیربکس اتوماتیک، کنترل کشش و غیره) دارای یک سیستم تشخیص خودکار است. این زیر است. در صورت هر گونه قرائت سنسور از پارامترهای مندرج در کامپیوتر مجموعه، سنسور خاموش است و واحد کنترل موتور (در صورتی که سیستم از هر گونه سنسور موتور رفته است، به عنوان مثال) در یک برنامه بای پس تبدیل می شود. هنگامی که سنسور دوباره عمل می کند، برای مثال، پس از جایگزینی، برنامه دور زدن حذف می شود و موتور، اگر سنسور مربوط به آن باشد، به درستی کار خواهد کرد. در حالی که برنامه دوربینی روشن است، پانل اضطراری فلاش خواهد شد و یا لامپ کار استاندارد چشمک می زند. پس از یک گسل یا پس از جایگزینی سنسور معیوب، اگر علت در آن بود، چراغ اضطراری (رنگ قرمز) خاموش می شود، و نور عامل اسمی (از هر رنگ) متوقف می شود چشمک می زند و همچنان به طور مداوم روشن، آن گونه که باید در زمانی که روشن باشد. اما اطلاعات که گسل بود به حافظه کامپیوتر وارد شده، و اگر قدرت را به کامپیوتر روشن نمی کردن (برای مثال، زمانی که باتری خارج می شود که کامپیوتر طراحی شده تا به طور مداوم بین می رود)، این اطلاعات می تواند در پانل ابزار ( «تویوتا») و یا بر روی کامپیوتر به عنوان خوانده شده (نیسان). این اطلاعات در برخی از ماشین آلات ( «میتسوبیشی») را می توان با استفاده از یک ولت متر معمولی، اتصال آن را به درستی، و یا با کمک تجهیزات تشخیصی ویژه حذف شده است.

یک شکست که در آن موتور (اگر ما در مورد آن صحبت), اصطبل, و کسانی که در آن همه از موتور در حال در نگاه اول وجود دارد خوب وجود دارد, اما, برای مثال, مصرف سوخت افزایش یافته است, و یا با افزایش سرعت و غیره برخی از ست وجود دارد. در صورت یک لالپل اضطراری در پانل ،ساه روشن خواهههاین سیستم برای تشخیص اشتباهات تصادفی در موتور بسیار مناسب است. برای مثال, در این دوره از موتور متوقف شده است, اما تا زمانی که مادر من شما را به یاد ماشین من, چیزی در آسمان اتفاق افتاد و موتور راه اندازی مجدد و در حال اجرا. کنید ه چک کنید - همه در آن خوب است. اما چیزی وجود داشت. و این "چیزی" ، اگر آن را با الکترونیک متصل بود به راحت تعریف و حفظ می شود. با ان حال ، برخی از واحح ای مدرن کنترل سیستم ای خودرو بین گسل های "سنگین" و "نور" را تشخیص می دهن اگر مشکل "سان" رخ دخد البته اگر س از حذف ، ن ن ش ه ه ه هزد ععععععععععععععععععععععععععععع عیقیقیقلل ممممممممممممم شییق (((((((ممممم ABSامپیوتر بلافاصله سیستم ABS را اموش می ند و نور مدار مه مار مپبطه. اما زمانی که خاک از سنسور سرعت چرخ به دور شسته خواهد, سیگنال را از آنها به کامپیوتر «ABS» به خوبی می رود, لامپ «ABS» در داشبورد می رود, و در حافظه کامپیوتر این چیزی ثبت خواهد شد. مچنین سیستم تشخیص ود نگام تعمیر یک ماشین بسیار راحت است. به عنوان مثال ، موتور ن شروع نمی شود. اول از همه لازم او را قادر به حالت خود آزمون است و اگر علت مشکل به نقص در عملکرد سنسور, لامپ «چک» آن را نشان می دهد, و کل تعمیر مربوط به جایگزینی سنسور معیوب کاهش یا تعمیر زنجیر آن است.

سیستم تشخیصی مورد استفاده در وسایل نقلیه تویوتا را در نظر بگیرید.

در ان اتومبیل اتصالات تشخیصی وجود دارد ه به نام "DLC 1" و "DLC 2" (Data Link Connector) نامیده می شود. اولن آنها هعبه پلاستیکی مستطیلی است که معمولاادد ال ممم قرار دارد ال آ تشخیص موتور از طریق کنترل "CHECK" بر روی پانل دستگاه انجام می شود. اما در بعضی از ماشین ها ، به جای "پپ تاپ" CHECK مچنین در نظر داشته ببابد اختلال در عملکرد گیربکس اتوماتیک در حالت خود آزمون, معمولا از طریق لامپ «O \ D» مشتق شده (اما می تواند یک لامپ «قدرت» یا «A \ T را بررسی کنید») و گسل «ABS» سیستم, « TRC "،" SRS "از طریق کنترل ای مربوطه لامپ های لامپ اتصال دوم تشخیصی" DLC 2 "در پانل از ر اشخیصیص این پیکربندی متفاوت است ، زیرا در ابا الت ابت ت ت ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م م ان انکتور چ هر یند مچیز راج د ه ه ه ه ه ه ه ه ی ی ی ی در مسن تر (به سال توسعه) مدل برای تشخیص, چندین اتصال دایره زرد رنگ در محفظه موتور در نزدیکی باتری, که یکسان به اتصال «DLC 1" (با «تشخیص» کتیبه) وجود دارد. در این مورد هیچ اتصال "DLC 1 "وجود ندارد. تویوتا برای تشخیص ود از ماشین های خود از دو نوع کدهای استفاده می کند.اولین نوع 09 است. این کد دو رقمی با پارامترهای زیر است. عرض پالس 0.5 ثانیه است. مکث بین پالس ها - 0.5 ثانیه. مکث بین ده ها و واحد 1.5 ثانیه است. مکث بین کدهای 2.5 ثانیه است. مکث بین سری کدهای 4.5 ثانیه است. نوع دوم د استفاده ده توسط تویوتا نوع 10 است. این کد منحصر به فرد است که تعداد الس ها برابر کد ا است. ارامترهای آن به شرح زیر است: عرض پالس 0.5 ثانیه است. مکث بین پالس ها - 0.5 ثانیه. مکث بین کدهای 2.5 ثانیه است. مکث بین سری کدهای 4.5 ثانیه است.

برای تشخیص موتور یا انتقال اتومات باید موارد ر را انجام داد. اپوت ماشین را باز نید هعبج هلاستیکی با اتکبه "DIAGNOSTIC" پیدا انکد ی درب بن را باز کنید. در پشت این کلاه مارک ن ها را خواهید دید. بعد شما باید به هر گونه قطعه سیم و چوب آن را در شکاف های به طوری که برای بستن یافته "TE1" و "E1" بعد از این وارد شدن به ماشین و تبدیل احتراق و خاموش کردن کولر و اجاق گاز, سازمان دیده بان چراغ در پانل ابزار. س از تعویض سوئیچ ، چراغ های "CHECK" و "O \ D" شروع هکی اگر لامپ به طور مداوم و اغلب چشمک زدن (فلش - 0.5 ثانیه, مکث - .. 0.5 ثانیه) بیش از 11 بار, به این معنی است که دستگاه شما با استفاده از کد دو رقمی را برای نوع 09 و هیچ گسل در حافظه کامپیوتر رابت م ت و بنابراین ، شما می توانید بلوز را بیرون بیاورید م موتور را شروع کرده و به ک متت اگر لامپاگر نور به این شکل چشمک می زند: فلاش مکث فلش طولانی مکث فلش - این بدان معنی است که را در حافظه خود داشته باشید شما کد 21 (دو رقمی); اگر چنین است: فلش طولانی مکث فلش مکث فلش - پس از آن کد 12 و غیره.

اگر مطمئن نیستید مخاطبین مورد نیاز را بازنویسی کرده اید ب، موارد زیر توصیه کنید. نتیجه گیری در مورد تراشه تشخیصی E1 این مورد است. اگر شما را از "kontrolku" با یک لامپ کم قدرت, یک سیم به بدنه خودرو متصل است, و پوشش پروب تمام یافته در یک ردیف در اتصال تشخیصی, سپس هنگامی که شما به "TE1" احتراق در, نور "چک" شروع به مک زدن است. بنابراین ممکن است برای پیدا کردن یک خروجی تشخیصی هر گونه وسیله نقلیه داشتن یک لامپ پانل «چک», بدون خطر سوختگی چیزی تن K می باشد استفاده می شود "کنترل چاپ", و برای سیستم تشخیص خود, حتی لامپ های کم قدرت, مانند انل ابزار روشنایی ، به اندازه کافی

جدول کدهای دو رقمی موتور و جعبه دنده اتوماتیک وسایل نقلیه تویوتا (نوع 09)

کد خرابی
11 قدرتی برای بلوک EFI ندارد
12 هیچ سیگنال از سنسور سرعت موتور
13 سیگنال از سنسور سرعت موتور با سرعت بیش از 1000 دور در دقیقه وجود ندارد
14 هیچ سیگنال از "منهای" کویل جرقه ای یا شماره یك سیم پیچ "منهای" وجود ندارد (اگر دو وجود دارد)
15 هیچ سیگنال از شماره "مینی" سوپاپ دو عدد وجود ندارد
16 هیچ ارتباطی بین جعبه کنترل جعبه اتوماتیک و واحد کنترل موتور وجود ندارد
17 سیگنال نادرست از سنسور موقعیت موقعیت یاتاقان ها 1
18 سیگنال نادرست از سنسور موقعیت موقعیت جرقه زنی شماره 2
21 ت ل ن ن ن س س س س ک س س س گ س خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ خ
22 سیگنال نادرت از سنسور دمای موتور (THW)
23
24 سیگنال نادرت از سنسور دمای هوا ورودی (THA)
25 مخلوط را نیز مخلوط کنید
26 مخلوط بیش از حد غنی
27 سیگنال نادرست از سنسور اکسیژن اضافی (سمت چپ در موتورهای V ل)
28 سیگنال نادرست از سنسور اکسیژن (برای موتورهای V شکل باری سنسور اکسیژن اصلی راست)
29 سنسور اضافی اکسیژن معیوب (درست برای موتورهای V ل)
31 سیگنال نادرست از سنسور جریان هوا یا، اگر نه، از سنسور فشار منیفولد ورودی (سنسور خلاء)
32 سیگنال اشتباه از سنسور جریان هوا.
34 سوپر شارژ ضعیف
35 سیگنال نادرست از اندازه گیری فشار اتمسفر در یک جمع کننده ورودی (خلاء سنسور)
38 اندازه گیری دما یک مایع کارآمد از یک گیربکس اتوماتیک.
41 سیگنال نادرتت از سنسور موقعیت گشتاور (TPS)
42 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت خودرو (سرعت سنج)
43 سیگنال استارت (STA) در واحد کنترل موتور وجود ندارد
46
47 سنسور توربوشارژر اضافی (TPS) ا ارزش آن معیوب است
48 سیستم کنترل اضافی تهویه هوا نامناسب است
51 سیگنال بیکار از TPS
52 یک سیگنال نادرست از سنسور دست کشیدن (اگر دو وجود دارد، سپس از سمت چپ یا جلو)
53 مشکلات در مدارهای کنترل سنسور ضربه کش (زمان اشتعال)
55 یک سیگنال نادرست از سنسور دست انداز (اگر دو وجود دارد، سپس از راست یا از عقب)
61 سنسور سرعت اصلی یا مدار آن ناقص است
62 شمع ورودی شیر 1 یا مدار آن معیوب است
63 سوپاپ شماره 2 یا مدار آن معیوب است
64 سوپاپ شماره 3 یا مدار آن معیوب است
65 سوپاپ شماره 4 یا مدار آن معیوب است
67 سوئیچ O / D یا مدار آن معیوب است
71 سیستم نترل EGR معیوب
72 solenoid shut off سوخت
77 کنترل فشار سوسپانسیون معیوب یا مدار آن (در دستگاه)
78 سیگنال به پمپ سوخت وجود ندارد و مدارهای آن ضعیف هستند
81 مدار TCM و ECT1 معیوب است
82 مدار TCM و ESA1 معیوب است
84 مدار TCM و ESA2 معیوب است
85 مدار TCM و ESA3 معیوب است
86 سنسور سرعت موتور معیوب است
88 زنجیره ای از واحد کنترل موتور تا واحد کنترل انتقال اتوماتیک معیوب است
89 ارتباط بین واحد کنترل موتور و واحد نترل TRC شکسته می شود
99 بدون کدهای خطا

جدول کدهای منحصر به فرد موتورهای بنزینی اتومبیل شرکت "تویوتا" (نوع 10)

کد خرابی
1 نورم
2 سیگنال حسگر جریان هوا اشتباه است
3 سیگنال اشتباه از سوئیچ
4 سیگنال سنسور درجه حرارت خنک کننده غیرقابل برگشت
5 سیگنال حسگر اکسل اشتباه است
6 سیگنال سنسور سرعت موتور نامعتبر است
7
8
9
10 بدون سیگنال شروع
11 خرابی سیستم تهویه هوا یا سوئیچ خنثی در دستگاه

برای پاک کردن ( "باند اضطراری" و سیگنال های صوتی و از طریق یک سیگنال دوم "توقف" از طریق فیوز برای اولین بار طراحی شده است) از حافظه کامپیوتر, با توجه به دستورالعمل ها را برای برخی از وسایل نقلیه باید برداشته شود فیوز "HAZ- شاخ" ، به دیگر توقف "در سوم -" EFI "اما شما می توانید ترمینال منفی باتری را ظرف 30 انیه حذف ینپ ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه متاسفانه ، این حافظه را در گیرنده د در ساعت ، در واحد مان ب و وا پاک می کند. علاوه بر این ، اگر شما یک ماشین در شک ا ی ا 1998 1998 1998 1998 1998 1998 1998 1998 1998 1998 ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ز ز این اتفاق می افتد با اتومبیل های بسیار هوشمند قادر به نود تنظیم به نوع خاصی ا راندگی است.

روش تشخیصی سیستم ای "ABS" و "TRC" به شرح زیر است:

1. سوئیچ را روشن کنید، اما موتور را روشن نکنید. خاموش کردن تمام قفل های دیفرانسیل، در صورت وجود.
2. پوشش اتصال تشخیصی "DLC 1" (زیر کلاه ماشین) را باز کنید بیکور برد. برای بعضی از مدلها ، مثلا "MR-2" ، در "DLC 1" هیچ جرقه ای وجود ندار. الن مورد الصال بر روی سیم ال ممت الیور ال ABSور (بلوک کر) "ABS" باید باز شود.
3یک اتصال دهنده سیم در "DLC 1" بین ایانه های "Tc" و "E1" قرار دهید.
4. در لامپ ABS لرزان ، کدهای خطا را بخوانید.
5. حافظه کامپیوتر را پاک کنید. برای این منظور، زمانی که سیستم جرقه زنی خاموش است و تفاوت قفل (در صورت وجود) شما نیاز به سرعت پدال ترمز را فشار دهید 8 بار یا بیشتر در 3 ثانیه صورت گرفت. هنگامی که حافظه پاک می شود، نور به طور یکنواخت در فاصله 0.5 ثانیه چشمک می زند.
6. ی سیم بلوز D DLC 1 "

دول دهای دو رقمی سیستم ABS و TRC در خودروهای تویوتا (نوع 09)

کد خرابی
11 خراب شدن در مدار رله سلونوئید
12 مدار کوتاه در مدار رله سلطنتی
13 شکستن در مدار رله کنترل پمپ موتور
14 مدار کوتاه در مدار رله کنترل موتور پمپ
15 مدار باز یا سلولی ترانسفورماتور TRC (TRAC)
16 مدار کوتاه در مدار رله سلطنتی
17 مدار باز ا مدار کوتاه در مدار رله موتور TRC (TRAC)
18 مدار کوتاه در موتور مدار تغذیه موتور TRC (TRAC)
21 مدار سوساز رخ راست راست (مدار SFR) باز یا کوتاه
22 مدار باز ا اتصال کوتاه مدار سلطنتی چرخ چپ (مدار SFL)
23 مدار داگانه عقب راست (مدار SRR) باز یا کوتاه
24 با یا کوتاه در مدار سوپاپ عقب رخ چپ (زنجیره SRL)
25 با کردن یا کوتاه کردن مدارهای کنترل سلولز TRC (مدار SMC)
26 مدار باز یا مدار کوتاه مدار کنترل ننده سلولز TRC (مدار SAC)
27 مدارهای کنترل مدار TRC (مدار SRC) باز یا کوتاه
31 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت چرخ جلو راست
32 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت چرخ جلو جلو چپ
33 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت چرخ عقب راست
34 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت چرخ عقب چپ
35 مدار باز از سنسور جلو یا عقب سمت چپ را باز کنید
36 مدار باز از سنسور جلو یا عقب سمت چپ را باز کنید
37 سنسورهای سرعت چرخ عقب روتور معیوب هستند
41 ولتاژ منبع تغذیه کمتر از 9.5 ولت یا بیش از 16.2 ولت است
43 حسگر ضعف ضعیف
44 مدار باز یا مدار کوتاه در مدارهای سنسور افتتاحی یا مدارهای انتقال خنثی
45 ستن در TPS یا در مدارهای آن
46 اتصال کوتاه در TPS یا در مدارهای آن
47 نقص TPS flapper TRC (TRAC) ا مدار آن
48 مدارهای حسگر قفل دیفرانسیل متقابل ا وتاه در مدار سگر TRC سیستم TRC
49 ی ارتباطی بین واحد کنترل موتور و واحد TRC وجود ندارد (TRAC)
51 موتور الکتریکی پمپ در مدار آن خرد شده یا شکسته می شود
53
54 پمپ موتور کنترل نیست
55 سطح پایین مایع ترمز یا مدار معیوب این سنسور سطح
56 مدار باز یا مدار کوتاه مدار باز
57 سنسور فشار ضعیف
58 با در مدار موتور الکتریکی پمپ TRC (TRAC)
61 قدرت کنترل TRC (TRAC) وجود ندارد
62 سیگنال از یکی از سنسورهای سرعت وجود ندارد
71 ولتاژ پایین از سنسور سرعت چرخ جلو راست (سرعت)
72 ولتاژ پایین از سنسور سرعت چرخ جلو چرخ چپ (سرعت)
73 ولتاژ پایین از سنسور سرعت چرخ عقب (سرعت)
74 ولتاژ پایین از سنسور سرعت چرخ عقب چپ (سرعت)
75 سیگنال بد از سنسور سرعت چرخ جلو راست جلو
76 سیگنال بد از سنسور سرعت چرخ جلو چرخ جلو
77 سیگنال بد از سنسور چرخ عقب راست دست
78 سیگنال بد از سنسور سرعت چرخ چرخ عقب
79 سنسور افت کند یا مدار آن ناقص است

اگر سیستم ای "ABS" و "TRC" در تعمیر خوب باشند سنسورهای سرعت باید تشخیص داده شوند. برای این کار باید موارد ر را انجام دهید.

1. رقه را روشن کنید. لامپ "ABS" باید روشن شود و بعد از دود 3 ثانیه خارج می شود. اگر نه ، فیوزها ، یکپارچگی لامپ ، سیم و اتصالات را بررسی کنید.
2. سوئیچ را خاموش کنید.در سوکت تشخیصی "DLC 1" ، برای اتصال مخاطبین "E1" و "TS" از سیم کمکی استفاده کنید. دستگاه را روی قلاب دست قرار دهید. موتور را بگذار لامپ "ABS" باید 4 بار در هر ثانیه چشمک بزند.
3. روع به رانندگی و سرعت بخشیدن به بیش از 80 کیلومتر / ساعت. اگر لامپ "ABS" با فرکانس 4 بار در ثانیه لمس ود م با سنسور طبیعی است. اگر نه ، ادامه بررسی
4. دستگاه را متوقف کنید. بلوز را بین "TS" و "E1" بردارید. ایجاد یک بلوز بین مخاطبین "E1" و "TS". کد را بخوانید. اگر بیش از دو کدی وجود داشته باشد ه به ترتیب با فاصله زمانی 2.5 ثانیه (نوع کد 09) صادر می شود.
5. حافظه را پاک کنید.

دردبات یودروهای نیسان ، برای تحقیق در مورد افظه بلوک EFI ابتدا باید آن را پیدا کنید. این واهد بود ر ندلص مسافر ، و یا در و الت دود بلوک باز است LED ز LED یق LED LED LED LED LED LED LED LED LED LED LED LED::: ا ا ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی راغ قرمز نمایش ده ا ار و واحد ای سبز نشان دهنده تعداد د نشان داده شده (کد نوع 07a) است. مچنین یک سوئیچ یا یک دسته (زیر پیچ گوشتی) در قسمت بدن وجود دارد ب برای حالت تست انتخاب شده است.

قبل از شروع تشخیص، اطمینان حاصل کنید که کلید تنظیم کننده حالت به عقب به عقب، تا زمانی که متوقف شود.

رکت نیسان از دو طرح خودآزمایی برای آزمایش موتورهای خود استفاده می کند. ا اللیه معمولا م مدار دو الت برای تشخیص ود استفاده می شود. براه پیاده سازی آن باید موارد زیر را انجام دهید: روشن کردن جرد :رد جردن نرد جردی جرن طردط گردنج گر گرطد درد مرگج :جش گرججط جردجججج درددجگگگججججججدددبا استفاده از یک پیچ گوشتی صاف ، کلید تنظیم کننده الت را به عقربه های ساعت بچرخانید به نوبه خود کدها 23 24 ، 31 باید برجسته شوند. اگر د دیگری وجود داشته باشد آن را بنویسید. راغ قرمز همانطور لبلا شر شد ده ا عدد را نشان می دهد سبز - واحد. به عنوان مثال ، کد 23 به نر می رسد: چراغ قرمز دو بار لزاند ب سپس سه. سپس مکث می کند و کد 24 خروجی, دوباره مکث - و کد 31. سپس اگر همه چیز به درستی در دستگاه کار می کند, یک مکث طولانی وجود دارد و دوباره همان کدهای 23, 24, 31 و غیره ad infinitum وجود دارد. دال شتاب دهنده را ار داده و آن را آزاد کنید. کد 24 و 31 باید بماند. اگر د دیگری وجود داشته باشد آن را بنویسید. موتور را بگذار کدهای 24 و 31 نیز باید وجود داشته باشد اما لزوما تا 31 مقی تواند باقی بماند. اگر د دیگری وجود داشته باشد آن را بنویسید. روشن / خاموش کردن تهویه مطبوع. کد ها 44 و 24 باید اهر شوند ا فقط کد 44. دهای دیگر باید نوشته شوند. موتقییقییهیهیهححثققققققققققققققققق از بین بردن باتری نمی تواند بار حافظه را پاک کند. بلوک EFI از نیسان برای دود روز "به یاد" و بدون باتری است.

دومین طرح جودآزمایش پنج حالت است و برای خودروهای جدیدتر (سال تولید) استفاده می شود. LEDمان دو LED و همان قلم وجود دارد اما شما باید م متفاوت عمل کنید.

سفارش تشخیص

1. اطمینان حاصل کنید که انتخاب حالت به عقب به عقب، تا زمانی که متوقف شود.
2. جرقه را روشن کنید

3. کلید انتخاب حالت را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که متوقف شود.

LEDس از ن ، هر دو LED باید ب ا ا ش ا ش ب ب ب ب ب ب ب. اگر شما در این زمان هستند نوبه خود شماره گیری به حالت تماس در خلاف جهت عقربه, حالت 1 اگر این است در عرض چند ثانیه انجام می شود, LED ها دو بار در یک ردیف فلش خواهد شد و دوباره خواهد بود یک مکث, که در آن شما می توانید با چرخاندن انتخابگر حالت 2 تنظیم شده است. پس از یک وقفه, پس از سه فلش های پی در پی, مکث دوباره و چهار چشمک می زند, پس از آن یک مکث, و پنج چشمک می زند, و همه چیز دوباره تکرار خواهد شد: یکی فلش - مکث - دو چشمک می زند - مکث - سه چشمک می زند, و غیره در طول یک مکث, می توانید یک حالت یا حالت دیگر را با چرخاندن انتخابگر ترک کنید و کامپیوتر به طور مداوم تمام کدهای موجود در این حالت را به طور مرتب پر می کند. اگر او را از این حالت خارج نکنید, هنگامی که پایان می یابد, پس از یک مکث طولانی, دوباره آن را از پایین ترین شماره کد به بالاترین, و غیره ارسال می کند.

حالت 1 - سنسورهای گازهای خروجی را بررسی کنید.
حالت 2 - ترکیب مخلوط سوخت را بررسی کنید.
حالت 3 - خود تشخیص (یادآوری حافظه).
حالت 4 - بررسی سوئیچ های مختلف (idle ، starter ، و غیره).
حالت 5 - تشخیص در حال حاضر (حالت زمان واقعی).

کدهای پیشنهادی زیر فقط در 3 حالت استفاده می شود و 5. اگر در طول هر تغییر حالت احتراق را خاموش و سپس دوباره آن را روشن، حالت 1. اگر شما ورود به حالت 3، خواندن کد، و سپس از آن حرکت می کند در حالت 4، حافظه پاک می شود . این، همانطور که در بالا ذکر شد، زمانی که باتری بیش از 24 ساعت برداشته می شود، پاک می شود.

اگر موتور شروع نمی شود، قبل از تماشای کدهای، حداقل 2 ثانیه آن را با شروع کننده چرخان کنید. و اگر علت خرابی آن الکترونیک باشد، سیستم تشخیص خودکشی این مشکل را تعیین می کند.

همچنین, در برخی از مدل «نیسان» در پانل ابزار ممکن است یک تصویر موتور نور و یا «چک» کتیبه (همانطور که در «تویوتا») و سپس آن را می توان مورد استفاده برای کد نمایش (کد نوع 07b), اما می اشتباه به عنوان در "تویوتا" که در ن تمام لاش ها اسان هستند. به عنوان مثال, در نیسان, کد 12 به عنوان مثال صادر می شود: یک فلاش طولانی (0.6 ثانیه) - مکث (0.9 ثانیه) - دو فلاش کوتاه (0.3 ثانیه با یک مکث 0.3 ثانیه); کد 23 به شرح زیر است: دو مک زدن طولانی(0.6 کثانیه با مکث 0.6 ثانیه) - مکث (0.9 انیه) - سه فلاش کوتاه (0.3 ثانیه با مکث 0.3 ثانیه). مکث بین کدهای 2.1 ثانیه است.

کدهای مشکل موتور برای موتورهای نیسان (نوع 07)

کد خرابی
11 سیگنال نادرست از سنسور سرعت موتور میل لنگ
12 سیگنال اشتباه از سنسور جریان هوا
13 سیگنال نادرست از سنسور دمای موتور
14 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت خودرو
21 سیگنال نادرست از سنسور کویل جرقه زنی
22 گسل مدار کنترل پمپ سوخت
23 سیگنال نادرست از سنسور موقعیت گشتاور (سوئیچ بیکار)
25 موتور افزایش مجاز فرکانس خاموش و یا مدار آن اشتباه است
31 مدار EFI یا مدار کنترل ننده تهویه مطبوع معیوب است
32 مدارهای کنترل EGR یا شیر EGR خود اشتباه هستند
33 سیگنال حسگر اکسیژن نادرست
34 سیگنال نادرست از سنسور دست کشیدن
35 سیگنال نادرست از سنسور دمای گاز خروجی
41 سنسور دمای هوا یا مدار آن معیوب است
42
43 سنسور موقعیت گشتاور یا مدار آن (TPS) معیوب است
44 بلوک EFI به طور معمول عمل می کند
45 اشتباه طراحی انژکتور
51 انژکتورهای معیوب یا مدارهای آنها
54 مدارهای معیوب از جعبه کنترل جعبه خودکار
55 هیچ خطایی در مدارهای بالا وجود ندارد

اگر خودروی نیسان شما کنترل الکترونیکی انتقال اتوماتیک را داشته باشد، برای خواندن کدهای خطا در پانل دستگاه، باید حالت خود تشخیص را روشن کنید. بسته به اینکه ماشین شما مجهز است، باید یکی از سه توالی اقدامات را انجام دهید.

اولین گزینه

1. موتور را گرم کن.
2. سوئیچ را خاموش کنید.
3. سوخ جعبه انتخاب حالت (A / حالت T) که در آن نوشته است "POWER - AUTO - نگه" را به "AUTO" موقعیت.
4. "O / D" را روشن کنید.
5. دکمه ی انتخاب را به موقعیت "P" تنظیم کنید.
6. جرقه را روشن کنید. دو ثانیه صبر کنید
7. سوئیچ را خاموش کنید.
9. "O / D" را خاموش کنید.
10. سوئیچ را روشن کنید و 2 ثانیه صبر کنید.
12. "O / D" را روشن کنید.
14. "O / D" را خاموش کنید.
16. بعد از روش فوق ، لامپ در پانل دستگاه کد مشکل ال (نوع 7c) صادر می کند.

گزینه دوم

1. موتور را گرم کن.
2. سوئیچ را خاموش کنید.
3. "O / D" را روشن کنید.
4. دکمه ی انتخاب را به موقعیت "P" تنظیم کنید.
5. جرقه را روشن کنید.
6. در حالی که نور "O / D" روشن است ، 2 ثانیه صبر کنید.
7. سوئیچ را خاموش کنید.
8. دکمه ی انتخاب را به "D" تنظیم کنید.
9. "O / D" را خاموش کنید.
10. سوئیچ را ببندید.
11. دکمه ی انتخاب را به "2" تنظیم کنید.
12. "O / D" را روشن کنید.
13. تنظیم سوپاپ انتخاب یک تغییر دنده را در موقعیت "1" قرار دهید.
14. "O / D" را خاموش کنید.
15. پدال شتاب دهنده را کاملا خاموش کنید و آن را آزاد کنید.
16. "O / D" را روشن کنید.
17. Oنگامی که نور O / D دمک می ند ت تعیین دام مشکل (نوع 7c) در حافظه کامپیوتر است.

گزینه سوم

1. موتور را گرم کن.
2. سوئیچ را خاموش کنید.
3. "O / D" را خاموش کنید.
4. دکمه ی انتخاب را به "D" تنظیم کنید.
5. جرقه را روشن کنید.
6. دالی که نور A / T روشن است ، 2 ثانیه صبر کنید.
7. دکمه ی انتخاب را به "2" تنظیم کنید.
8. "O / D" را روشن کنید.
9. دکمه ی انتخاب را به "1" تنظیم کنید.
10. "O / D" را خاموش کنید.
11. به طور کامل پدال شتاب دهنده را خاموش کنید و آن را آزاد کنید.
12. نگامی که ن ا ا ع د د و ا ا ا ((((((((((((((c c c c c c c.

کدهای گسل های انتقال اتوماتیک شرکت نیسان

کد خرابی
1 سنسور چرخشی معیوب یا مدار آن
2
3 سنسور موقعیت از (TPS) ا مدار آن معیوب است. در موتورهای دیزل - اندازه ری موقعیت اهرم سوخت رسانی.
4 ت یک solenoid یا مدار کنترل ن معیوب است
5 سلنویید ت "B" یا مدار کنترل ن معیوب است
6 solenoid O / D یا مدار کنترل ن معیوب است
7 سلنویید کنترل (یا مدار آن) با یک سیستم قفل (قفل)
8 هیچ "منبع" برای واحد کنترل وجود ندارد یا مدارهای درجه حرارت "دکسرون" معیوب نیستند
9 واحد کنترل یک سیگنال از منهای کویل احتراق دریافت نمی کند (هیچ اطلاعاتی در مورد چرخش موتور وجود ندارد)
10 مدار مغناطیسی یا مدار مغناطیسی نامناسب

الا در مورد ونگی خواندن کد 7c. پپ پسعععععععععععددددددددددد علاو، بر این ، اگر کد های خطا وجود نداشته باشند توتاه (0.1 ثانیه) Pulses با یک مکث کوچک (0.9 انیه) دناا میکثمک کثوچک (0.9 انیه) دناا میکثمکث کثوچک (0.9 انیه) یییسسپیکیکیکیکسهیکهههههههیییییهسیی و به همین ترتیب تا زمانی که باتری پایین می رود اگر در حافظه کامپیوتر یک سوء عملکرد با یک کد وجود دارد, به عنوان مثال, 5, و سپس پالس پنجم در هر مجموعه از پالس های کوتاه خواهد شد طولانی تر از دیگران (0.6 ثانیه به جای 0.1 ثانیه).

بیایید سیستم تشخیص ودروهای شرکت "Isuzu" را ارائه ال مابه سیستم تییوتا است. بسته به مدل از ماشین لازم است برای رسیدن به واحد EFI و پیدا کردن دو آزاد حلق آویز از بلوک سیم, اتصالات که متناسب با هم ( "پاپا" و "مادر" تک) و اتصال آنها یا پیدا کردن سه پین ​​های درون "مادر" ، آزادانه حلق آویز در پایان رشته 3 سیم و اتصال ر سیم پین 1 و پین 3.

بعزرببببب CH CHEC بببب بردد ش ش (ن ن ((ن ((((((ح ( این در مورد مان خودروی تویوتا است. مدت زمان فلش - 0.4 ثانیه ، مدت زمان استراحت کوتاه - 0.4 ثانیهیه 24د 24 به نظر می رسد: فلش - مکث - فلش - مکث طولانی - فلش - مکث - فلش - مکث - فلش - مکث - فلش.اگر دو کد ثبت شده است, برای اولین بار با یک وقفه از 3.2 ثانیه خواهد شد سه بار کد اول, و سپس سه بار انتقال در کد دوم, و سپس دوباره سه بار در اولین, و غیره شما می توانید حافظه را با قطع کردن باتری بیش از 30 ثانیه پاک کنید با این حال این بستگی به دمای محیط دارد. نک کننده در ابان ، ند انیه طول می کشد تا حافظه پاک شود.

دهای مشکل موتور از Isuzu (نوع 05)

کد خرابی
12 سرعت موتور متر از 200 دور در دقیقهر دقیقهر
13 سنسور سنسور اکسیژن معیوب است
14 سیگنال سنسور دمای موتور به زمین متصل است
15 یک مدار باز برای سنسور دمای موتور
16 دمای آب سنسور معیوب یا مدار آن
21 سیگنال اشتباه از سنسور موقعیت گشتاور (هیچ سیگنال برای سوئیچ کردن در حالت خاموش) وجود ندارد
22 سیگنال برای چرخاندن استارت در بلوک EFI وجوم
23 خروجی اشتباه سوئیچ
25 عملکرد نامناسب شیر کنترل فشار سوخت
26 استفاده نادرست از شیر کنترل کانال زغال سنگ برای خروج از مخزن سوخت
27 ترانزیستور کنترل شیر خلاء معیوب است (نگاه کنید به کد 26)
32 سیستم EGR معیوب
33 انژکتور سوخت معیوب یا مدار کنترل آن (خود)
34 سنسور دمای سیستم EGR یا ر کنترل EGR معیوب است
35 شکستن ترانزیستور ترانزیستور کنترل سیم پیچ احتراق
41 سیگنال نادرست از سنسور موقعیت میل لنگ
43 سیگنال سنسور موقعیت گشتاور اشتباه در حالت خاموش
44 سیگنال سنسور نادرست اکسایش (مخلوط بی آب، ولتاژ پایین)
45 سیگنال سنسور اشتباه (مخلوط غنی، ولتاژ بالا)
51 FIات واحد واحد EFI (پالس ای تصفیه انژکتور نادر تاب این سیگر دار الز) یا وقفه دا
52 eFI معیوب است اویه یاب زاویه ی پیشرفته تغییر نمی کند
53 ترانزیستور کنترل شیر کنترل فشار سوخت معیوب است
54 سوئیچ ضعیف است (ترانزیستور خروجی به مسکن بسته است)
55 سوء عملکرد در واحد کنترل
61 سیگنال حسگر جریان هوا اشتباه (سیگنال ناکافی)
62 سیگنال حسگر جریان هوا اشتباه (سیگنال خالی)
63 سیگنال سنسور سرعت خودرو ندارد
64 ترانزیستور کنترل انژکتور به بدن بسته است
65 یک سیگنال نادرست از سنسور موقعیت دریچه گاز با باز کردن دریچه گاز
73 ر به دریچه الکترونی EGR

اتومبیل های میتسوبیشی نیز دارای یک سیستم تشخیص خودکار هستند، شما می توانید با استفاده از تجهیزات تشخیصی ویژه یا استفاده از یک ولت متر، کدهای خطای آنها را بخوانید. در داخل خودرو زیر پنل، در کنار فیوزها یک اتصال 11 پین وجود دارد. با اتصال به لبه های این اتصال یک ولت متر می تواند سیستم های مختلف ماشین را تشخیص دهد. در مدل های مختلف، اسکنرهای مختلف شرکت های مختلف ممکن است برای تشخیص استفاده شود، اما این یکی، 11 پین، برای تقریبا تمام ماشین های میتسوبیشی در دسترس است.

اتفاق می افتد که در این کانکتور، نه همه سوکت ها گلبرگ های جانبی قرار می گیرند، اما این تنها نشان دهنده یک «کامپیوتر» ناقص این ماشین است. برای تماس با کدها به دو لبه سوکت تشخیصی، باید یک ولتمتر (محدوده 15 ولت) را وصل کنید و سوئیچ را روشن کنید. فلش ولتیمتر کدهای خطای دو رقمی (نوع 11) را نمایش می دهد. اگر ماشین درست باشد، به سادگی یک دنباله ای از پالس ها با طول 1.5 ثانیه با همان مکث بین آنها خواهد بود. اگر مشکلی وجود داشته باشد (یک کد خاص در حافظه کامپیوتر ثابت شده)، سپس سه ثانیه پس از روشن شدن سیستم، پالس های وسیع (هر 1.8 ثانیه) با فاصله کوتاه بین آنها (0.5 ثانیه) ضبط می شود. تعداد چنین پالسها با مقدار دهها در یک کد دو رقمی همخوانی دارد. سپس یک مکث دو ثانیه ای و پالس کوتاه 0.5 ثانیه با همان مکث بین آنها وجود دارد. تعداد این پالس ها با مقدار واحدها در تعیین کد همخوانی دارد. به عنوان مثال، کد 24 به نظر می رسد این است: یک مکث (3 ثانیه) - یک پالس عرض (1.5 ثانیه) - یک مکث (0.5 ثانیه) - یک پالس دوم (1.5 ثانیه) - یک مکث (2 ثانیه) - یک پالس کوتاه (0.5 ثانیه) - مکث (0.5 ثانیه) - دوم پالس کوتاه (0.5 ثانیه) - مکث (0.5 ثانیه) - سوم پالس کوتاه (0.5 ثانیه) - مکث (0.5 ثانیه) - پالس کوتاه چهارم (0.5 ثانیه). تمام کدهای موجود در حافظه کامپیوتر به ترتیب به ترتیب صعودی نشان داده می شوند.

کدهای خطا برای موتورهای میتسوبیشی (نوع 11)

کد خرابی
جعلی EFI جعلی
12 سیگنال سنسور جریان هوا نامعتبر است
13 سیگنال سنسور دمای ورودی نامناسب
14 سیگنال سنسور موقعیت گشتاور نادرست
21 سیگنال سنسور دمای موتور غیر منطقی
22 سیگنال سنسور موقعیت میل لنگ اشتباه است
23 سیگنال سنسور موقعیت مرکزی مرکز نادرست بالا
24 سیگنال سنسور سرعت سنسور اشتباه است
25 سیگنال سنسور فشار منیفولد ورودی نامناسب
36 سیگنال زمانبندی اشتعال اشتعال
41 انژکتور معیوب
قطار پیوسته مداوم هیچ نقصی شناسایی نشده است

برای تماس با کدهای موتور ، ولتمتر باید به پایانه های 1 و 12 متصل شود. ایانه های 6 و 12 تماس تلفنی با کدهای رایانه ارساا مک نند. تنترل تعلیق - پایانه های 12 و 3 و دهای سیستم "ABS" از ریق پایانه های 12 و 4 نامیده می شود. 12ن 12 به بدن ماشین متصل می ود ، بنابراین یک ریز س جرتت للت تتتت وووتت

برای تشخیص وسایل نقلیه سوبارو ، سه نوع دهای استفاده می شود. نوع 08a - برای تشخیص موتور سیستم انتقال اتوماتیک و سیستم کنترل س هوا. نوع 08b برای تشخیص دستگاه کنترل انتقق نوع 08c - برای تشخیص سیستم ABS.

کدهای عیب یابی موتورهای سوبارو

کد خرابی
11 در بلو EFI ، لالس ای نادرست (یا گم شده) از سنسور سرعت موتور میل لنگ وجود دارد
12 مشکلات در مدار کنترل شروع کننده
13 در بلوک EFI پالس های نادرست (یا گمشده) از سنسور ضرب مر (از سنسور موقعیت میل لنگ)
14 نقص در نازل ها یا مدارهای کنترل آنها (برای موتورهای چهار سیلندر و سه سیلندر) یا انژکتور شماره 1 معیوب است
14 نقص در نازل پنجم یا ششم و یا در مدار کنترل آنها (برای موتورهای شش سیلندر)
15 انژکتورهای اول و دوم نادرست یا مدارهای کنترل آنها (برای موتورهای شش سیلندر) یا نازل شماره 2 برای یک موتور چهار سیلندر
16 سیگنال نادرست در مدار کنترل 3 انژکتور در موتور چهار سیلندر
17 سیگنال نادرست در مدار کنترل 4 انژکتور در موتور چهار سیلندر
21 سنسور دمای موتور یا مدار کنترل آن نادرست است.
22 سنسور دست انداز یا مدار آن معیوب است
23 مدار باز یا اتصال کوتاه در سنسور جریان هوا یا در مدار آن
24 موتور خلبان اجباری یا مدار آن معیوب است
25 نازل سوم و چهارم یا زنجیرهای آنها (برای موتورهای شش سیلندر)
31 باز یا بسته در TPS یا مدارهای آن
32
33 سنسور سرعت یا مدار آن معیوب است
34 الکترومغناطیسی سیستم کنترل EGR یا مدار آن معیوب است
35 تهویه ی سوپاپ هوای بخار گازوئیل یا زنجیره ی آن
41 مخلوط سوخت ضعیف
42 خطای TPS (سنسور بدون بار) یا مدار آن
44 دریچه کنترل توربین یا مدار آن نادرست است.
45 رله "kickdown" جعلی یا مدار آن
49 سنسور خلاء ضعیف یا مدار آن
51 هیچ سیگنال برای روشن کردن انتقال خنثی نیست
52 هیچ سیگنال برای روشن کردن "پارکینگ" یا دستگیره وجود ندارد
55 مشکل با سنسور دمای گاز خروجی
61 سوئیچ "پارکینگ" به طور دائمی باز یا شکسته شده در مدارهای آن است

Aد مشکل نوع 08a به نظر می رسد به شرح ،ر است: پس از تعو جرقه ، ت ر ل ل ل ل 1.2 ی ی ی ی ر سپس سری از پالس های کوتاه (0.2 انیه) وجود دارد ات تعداد انب به عنوان مثال ، کد 23 اولین دو پالس بزرگ (1.2 انیه) با فاصله زمانی بین آنها در 0.2 ثانیه اسا سپس مکث ول کوتاه (0.2 انیه) و سه سل کوتاه مدت 0.2 ثانیه با همان مکث بین هر پالس. س از انتقال کد ، یک مکث طولانی (1.8 انیه) وجود دارد و د ر شروع به انتقال می کند. تمام دها به ترتیب صعودی منتقل می شوند. وقتی تمام لیست به پایان می رسد از ابتدا تکرار می شود.

کد خطای 08b شبیه کد عبور نیسان است (نگاه کنید به ل). اوت 08ا 08c همانند نوع 08a است ، فقط عرض فاصله ها متفاوت است و بل از ر شماره یک پالم

به استناد حالت خود تشخیص بر روی اکثر مدل «سوبارو» پایین به اندازه کافی شرکت زیر داشبورد بر روی راننده سمت اتصال دو آزادانه حلق آویز تک اتصال ( "پدر" و "مادر"). در صورتی که دو جفت کانکتور زیر پانل دستگاه بر روی مهار وجود دارد، اتصال یک جفت (معمولا سبز) حالت حافظه حافظه را فعال می کند و اتصال جفت دیگر (معمولا سیاه یا سفید) حالت تشخیصی فعلی را فعال می کند.

براز مناسایی موتورهای رکت Mazda ل ی ی ی ی T T T T T T T T EN EN GN GN GN پیچ پیچ پیچ پیچ پیچ پیچیک

این اتصال معمولا در محفظه موتور در نزدیکی باتری قرار دارد یا در مجاورت قطعه موتور محفظه موتور.

بازی برای گسل ای موتور و انتقال اتوماتیک Mazda

کد خرابی
1 هیچ ضربه ای از منهای کویل احتراق وجود ندارد
2 هیچ سیگنال برای انتقال خنثی وجود ندارد
3 سیگنال سنسور موقعیت نادرست (در توزیع کننده یا بر روی سر واحد، اگر توزیع کننده وجود نداشته باشد)
6 سنسور سرعت یا مدار آن معیوب است
8 سنسور جریان هوای معیوب یا مدار آن
9 سنسور یا مدار حرارت خنک کننده معیوب
10
11 مدار سنسور دمای مانیفولد ورودی
12 ای TPS یا مدار آن
14 سنسور خلاء ضعیف یا مدار آن
15 ولتاژ سنسور اکسیژن کمتر از 0.55 ولت است
17 سیگنال سنسور اکسیژن تغییر نمی کند
25 کم سوپاپ یا مدار مدار رگولاتور فشار ضعیف
26 دریچه مخزن برای گرفتن بخارات بنزین نادرست است.
27 دریچه الکترونی از سیستم تهویه مخزن گاز یا مدار آن معیوب است
34 سوپاپ ISC خراب یا مدار آن
55 نراتور پالس مولد defective
60 پلونگر 1-2 مولد ضعیف یا مدار آن
61 سوپاپ نازک پلونگر 2-3 یا زنجیره ای آن
62 پلونگر مولد ضعیف 3-4 یا مدار آن
63 سوکت (solenoid) ا مدار مغناطیسی (plug-in) عیف

برای تماس با حالت تشخیص خود را برای اتومبیل های هوندا، شما باید دو تماس در اتصالات شل اتصال ("مادر") در زیر پانل ابزار و یا در محفظه موتور.

موتور مشکل Honda

کد خرابی
1 سنسور یا مدار اکسیژن ضعیف
3 مشکلات برق با سنسور فشار منیفولد ورودی یا مدارهای آن
4 خراب کردن اندازه موقعیت شفت میل لنگ یا شکستن در زنجیر آن
5 گسل های مکانیکی در سنسور فشار منیفولد ورودی یا نشت خلاء در کانال های کنترل آن
6 سنسور دمای خنک کننده موتور معیوب است و یا مدارهای آن معیوب هستند
7 سنسور ا مدار مدار جابجایی ضعیف (TPS)
8 سنسور مركز مركز ضعيف
9 سنسور ناقص برای زاویه چرخاندن میل لنگ یا زنجیره آن
10 سنسور دمای هوا ورودی یا مدار آن معیوب است
12 سیستم EGR اشتباه است
13 سنسور فشار اتمسفر یا مدار آن معیوب است
14 دریچه کنترل کمبود یا مدار آن
15 سیگنال نادرست (یا آن وجود ندارد) از یک منه از سیم پیچ احتراق
16 انژکتور یا مدار معیوب
17 سیگنال اشتباه از سنسور سرعت
20 مدار سوئیچ ضعیف است
23 حسگر شوک خراب یا مدار آن
30 ارتباطی با واحد کنترل اتوماتیک انتقال (سیگنال A) وجود ندار
31 ارتباطی با واحد کنترل اتوماتیک انتقال (سیگنال B) وجود ندار
41 گرمایش سنسور اکسیژن ندارد
43 مدیریت سوخت نیست

ان فص ما دوباره راهی امن برای یافتن مخاطبین برای ورود به الت تشخیص خود را یاد می گیریم. برای این کار, "کنترل" با یک لامپ کم قدرت استفاده می شود, یک سیم از آن به بدن خودرو متصل است و پروب, یعنی سیم دیگر به طور متناوب تمام مخاطبین را در یک ردیف در تمام کانکتورهای آزاد لمس می کند. نگامی که به تماس مورد نظر رسیدید (صرر تویوتا "TE1) بنابراین شما می توانید روجی تشخیصی ر خودرویی که دارای لامپ "CHECK" درل CHیببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببب س از مه مرممکن است که "کنترل" شخیصرر ضعیف را ببندد و "سوختن" بسوانید است الا کا است تکهاخ خ........................ .نن تی لامپ م قدرت از ناند مپمنا حالت خود تشخیص تبی میمنا حالت خود تشخیصشخیص دروت میتسوبیشی عملیات مشابه با استفاده اا مر ریز سنج از ولت متر به بدن ماشین متصل شده است نامی که شما به تماس مورد نیا می رسید ف ش ش ش و و (((.Related news

P0403 image, picture, imagery


P0403 93


P0403 69


P0403 55


P0403 80


P0403 93


P0403 71